Letecká škola Vyhlídkové lety Pronájem letadel Aero Blog O Aeroklubu Kontakt
cz en

Zimní teorie pro piloty PPL a SPL 2019/2020

Aeroklub Praha - Letňany zahajuje v sobotu 5. října 2019 v 9:00 tradiční zimní teoretickou výuku pro budoucí soukromé piloty letounů PPL(A), piloty lehkých letounů LAPL(A)piloty kluzáků SPL/LAPL(S) a piloty vrtulníků PPL(A)/LAPL(H).

Teorie se koná vždy o víkendu ve vybavené učebně na letišti v Letňanech - poblíž konečné metra Letňany. Po absolvování kurzu tak v březnu 2020 můžete zahájit praktický výcvik pilota letounů, nebo kluzáků přímo v naší, nebo i v jiné škole.

Průběh teoretického kurzu pro budoucí piloty

Teoretickou výukou vás budou provázet zkušení instruktoři, kteří se prakticky věnují daným oblastem výuky, látka je tak vždy zasazena do rámce zkušeností a skutečných leteckých problémů. Rozsah výuky je celkem 100 hodin pro budoucí motorové piloty letounů a vrtulníků, 90 hodin pro piloty kluzáků a lehkých kluzáků.

V rámci kurzu probereme následující oblasti:

Dokončení teoretického kurzu

Pro dokončení kurzu musíte složit zápočtové testy z vědomostí, které jste v rámci kurzu získali. Po úspěšném složení testů získáte certifikát o absolvování kurzu a budete připraveni k úspěšnému složení teoretických pilotních zkoušek na Úřadu pro civilní letectví (ÚCL). Certifikát o absolvování kurzu je platný i pro praktický výcvik v jiné letecké škole.

Kurz je možné zkombinovat také se školením pro získání průkazu radiotelefonisty a výukou a certifikací ICAO angličtiny tak, abyste byli plně připravení pro další život letce. Cena kurzu je zvýhodněna pro budoucí piloty, kteří budou dále pokračovat v naší letecké škole v rámci praktického výcviku pilota motorových letounů PPL, pilota lehkých letounů LAPL, nebo výcviku pilota kluzáků SPL/LAPL(S).

Cena zimní pilotní teorie

Druh kurzu Forma výuky Cena včetně DPH

PPL(A,H)

LAPL(A,H)

Skupinová (říjen až únor), 100 hodin výuky na učebně

10.000,-Kč

(7.900,-Kč)*

SPL

LAPL(S)

Skupinová (říjen až únor), 90 hodin výuky na učebně

8.900,-Kč

(6.800,-Kč)*

*Dotovaná cena platí pro žáky, kteří pokračují praktickým výcvikem pilota v Aeroklubu Praha Letňany (netýká se pilotů vrtulníků). 

Jak se přihlásit

Pokud máte zájem zúčastnit se letošní zimní teorie, přihlaste se prosím formulářem níže, napište na vls@akletnany.cz, nebo přijďte na zahájení kurzu 5. října 2019 v 9:00 do budovy Aeroklubu Praha Letňany - budeme se těšit na další společné letecké zážitky.

Rozpis hodin teorie

Rozpis hodin teoretické výuky naleznete v pdf dokumentu, kurz probíhá v naší učebně na adrese Hůlkova 683.