Aero Blog Letecká škola Vyhlídkové lety Pronájem letadel O Aeroklubu Kontakt
cz en

Pilot motorových letounů

Pozorujete-li u sebe letecké ambice, neváhejte a rozviňte svou vášeň v letecké škole. Absolvování základního výcviku na letounech PPL(A) je první krok ke splnění vašeho snu. Naučíme vás létat kvalitně, zodpovědně a bezpečně. Využijte příležitosti, získejte další kvalifikace a dosáhněte profese dopravního pilota

Dráha profesionálního pilota

Soukromý pilot letounů PPL(A)

Chcete se po absolvování základního výcviku v létání dále zdokonalovat? Pomýšlíte na kariéru profesionálního pilota? Pak je výcvik soukromého pilota letounů ten nejlepší začátek.

Cena od 212 850 Kč
Dráha amatérského pilota

Pilot lehkých letounů LAPL(A)

Průkaz pilota lehkých letounů vám umožní létat se čtyřmístnými letadly do 2 tun maximální vzletové hmotnosti. Bez omezení po celé Evropě.

Cena od 147 900 Kč

Související a navazující kurzy

Výcvik létání podle přístrojů IR(A) po PPL(A) po CPL(A)

Chcete-li létat za špatné viditelnosti nebo v mracích (IMC), je nutné absolvovat výcvik v rozsahu 50 hod.

Cena od 267 750 Kč

Výcvik létání v noci VFR NOC po PPL(A) po LAPL(A)

Naučíme vás bezpečně zvládat veškerá specifika létání v noci. Výcvik v rozsahu 5 letových hodin.

Cena od 28 300 Kč

Výcvik obchodního pilota letounů CPL(A) po PPL(A)

Licence obchodního pilota vám umožňuje vykonávat lety za úplatu a působit jako velitel na obchodních letech. Výcvik trvá 15 až 25 hodin.

Cena od 82 750 Kč

Výcvik instruktora na letouny FI(A) po PPL(A) po CPL(A)

Máte-li zájem působit na letadlech jako instruktor, je nezbytné absolvovat výcvik v rozsahu 30 hodin.

Cena od 146 940 Kč

Zkoušky letecká angličtina ICAO

Nabízíme zdokonalovací kurz letecké angličtiny i samotná přezkoušení. Lekce probíhají s rodilými mluvčími.

Cena od 2 800 Kč

Létání do zahraničí po PPL(A)

Pomůžeme vám získat zdravé sebevědomí při letech do zahraničí, které vám otevírají možnost cestovat letadlem individuálně.

Cena od 5 130 Kč/h

Nácvik vybírání vývrtek po PPL(A)

Bezpečnost je pro nás na prvním místě. Povedeme vás k ní ve výcviku vybírání vývrtek. Osvojte si nezvyklé manévry a usedejte do letadla s jistotou.

Cena na vyžádání

Příběhy našich žáků

S výcvikem v Aeroklubu jsem byl velmi spokojen. Na začátku jsme všichni prošli důkladnou a poutavou teoretickou přípravou a zpětně mohu posoudit, že nám dala velmi dobrý základ pro praktické létání. Při samotném výcviku jsem byl mile překvapen přátelským přístupem instruktorů, kteří byli zároveň velice důslední a dbali především na dodržování všech leteckých předpisů a precizní zvládnutí nouzových postupů.

V rámci některých úloh osnovy jsem po získání ICAO angličtiny absolvoval několik letů do zahraničí, např. do Salzburgu a Zell am See. Velikou výhodou pro mě také bylo, že Letňany leží v řízeném okrsku letiště Kbely, takže již od seznamovacího letu jsem si zvykal na komunikaci s řízením letového provozu, což jsem později ocenil při letech na řízená letiště. Po pilotní zkoušce jsem byl již připraven i na mezinárodní lety a tak jsem se brzy vypravil na samostatný přelet do alpského Innsbrucku.

Přečtěte si více