K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

czeng

Časté dotazy

Aeroklub Praha / Vyhlídkové lety / Časté dotazy

Vyhlídkové lety a lety na zkoušku

Nabízíme Vám možnost proletět se v letadle dle Vašeho výběru a prožít jedinečně krásný zážitek. Naše letadlová flotila, ochotní a zkušení piloti jsou vám plně k dispozici, tak abychom pokud možno dokázali vyhovět individuálním požadavkům našich klientů.

KonopištěDále nabízíme možnost vyzkoušet si řídit letadlo. Spolu se zkušeným instruktorem zažijete to samé, co zažívá žák letecké školy při prvních letech a zjistíte, zda na to máte či ne. Vyzkoušení pilotování letadla může být také skvělým dárkem pro vaše blízké. Dárkové poukazy vydáváme zdarma! Zcela nově nabízíme možnost unikátního zážitku letu na zkoušku s legendárním dvoumístným aeroplánem Zlín Z-526F. Letoun připomíná vzhledem stíhací letouny druhé světové války. Pokud toužíte po skutečném pocitu z létání, objednejte si let tímto úžasným strojem.

AKCE: při zakoupení jakéhokoliv vyhlídkového letu letadlem dostanete Slevový kupón na další let (sleva 5% za let 30-55 minut, sleva 10% za let 60 minut a delší).

 

Odkud létáme vyhlídkové lety?

JKV intVyhlídkové lety - fotolety létáme z mezinárodního letiště Praha-Letňany, které je situováno na severovýchodním okraji Prahy. Letiště je vzdáleno necelých 10 minut chůze od konečné stanice „Letňany“ metra trasy C. Doprava metrem do centra města trvá cca 15 minut. Samozřejmostí je ovšem i parkoviště přímo v areálu našeho Aeroklubu pro naše klienty.

Jak se dostat na letiště?

Ceník vyhlídkových letů z Prahy

Navrhněte si vlastní vyhlídkový let

Unikátní projek Castle Tour a Vltava Tour

 

Kam se můžete proletět?

hrad Český Šternberk

 

Trasu vyhlídkového letu si můžete vybrat sami a po konzultaci s pilotem se dohodnout o její časové proveditelnosti. Pro klienty, kteří nemají konkrétní přání máme připravené zajímavé trasy v bližším okolí Prahy, ale i vzdálenější místa Čech, včetně doby jejich trvání. Je na vašem rozhodnutí, kterou si zvolíte, popřípadě vám pilot či náš personál může trasu doporučit.

 


Jakým letadlem vyhlídkový let poletíte?

GKH vlzletVyhlídkové lety z Prahy obvykle létáme na amerických letounech Cessna C-172 nebo C-172RG (čtyřmístné, jednomotorové letadlo, 1 pilot + 3 cestující). Všechna letadla prochází pečlivými pravidelnými prohlídkami v certifikovaných servisech s profesionální údržbou, tak abychom vždy mohli zajistit maximální úroveň bezpečnosti a pohodlí pro naše klienty. Podobně i naši piloti jsou držiteli všech kvalifikací nutných k provádění leteckých prací a každý rok absolvují přezkoušení z teoretických znalostí, materiální části letadel, praktické přezkoušení a důkladná zdravotní vyšetření.

 

Je možné mít s sebou malé dítě?

Podle leteckého zákona má dítě starší dvou let nárok na vlastní sedačku. Z osobních zkušeností ovšem doporučujeme brát s sebou na palubu vyhlídkového letu děti starší alespoň čtyř let.

 

Jak si objednat vyhlídkový let?

LKLTNejprve si vyberte trasu vyhlídkového letu z naší nabídky, případně si trasu vyhlídkového letu můžete navrhnout sami. Jestli už víte kam letět, neváhejte a přihlaste se k vyhlídkovému letu pomocí online formuláře. Vyhlídkový let můžete objednat i jako dárek pro kamaráda, ten pak obdrží pěknou dárkovou letenku. V domluvený den a čas letu na vás bude na letišti v Praze Letňanech čekat pilot a váš objednaný vyhlídkový let.

Vyhlídkový let můžete zaplatit převodem na náš účet, případně hotově, platební kartou, či benefitními poukazy před letem přímo na letišti v Praze Letňanech.

V případě nepříznivého počasí samozřejmě není problém datum letu posunout!

Máte-li jakékoli další dotazy, neváhejte nás, prosím, kontaktovat. Náš personál vám ochotně zodpoví vaše případné další dotazy. Těšíme se na vás mezi nebem a zemí.

MAPA

Kde najdete Aeroklub Praha Letňany

NOVINKY Z LETIŠTĚ

Jarní teoretický kurz pro budoucí piloty

Na jaře zahajuje Aeroklub intenzivní kurz teoretické výuky pro budoucí soukromé piloty letounů, lehkých letounů a ultralehkých letadel (PPL, LAPL a ULL), naučte se létat již toto léto!

Kam poletíme letos?

Opět pro naše piloty a žáky chystáme řadu leteckých výletů do zahraničí. Poleťte s námi do Chorvatska na pláž, na rafty, či do jeskyní!

Zkouška omezeného radiotelefonisty

V úterý 4. 4. 2017 pro vás připravujeme zkoušku pro získání průkazu omezeného radiotelefonisty letecké pohyblivé služby v prostorách Aeroklubu Praha Letňany.

Slovinská letiště Senecou a RGčkem

V letošním roce přibyl do leteckého parku Aeroklubu Praha velmi zajímavý a výjimečný stroj - dvoumotorový Piper Seneca II OK-LTB. Takže přeškolení MEP(a) a vymýšlet kam se poletí :-)

Teorie pro budoucí piloty PPL a LAPL

Přijďte již v sobotu 8. října 2016 v 9:00 na zahájení tradiční zimní teoretické výuky pro budoucí soukromé piloty letounů PPL(A), piloty lehkých letounů LAPL(A), piloty kluzáků SPL/LAPL(S) a nově i pro piloty vrtulníků PPL(A)/LAPL(H)

Vyhlídkové lety nad Prahu

Do našeho letadlového parku jsme zařadili dvoumotorový Piper Seneca. Díky němu se s námi můžete vydat na úžasné vyhlídkové lety nad centrem Prahy!

Výlet na rafty do Bovce

Byli jsme se proletět do krásných Julských Alp - naše zážitky jsme sepsali do článku.

POČASÍ V LETŇANECH

Sledujte nás na

Facebook - Aeroklub Praha Letňany YouTube - Aeroklub Praha Letňany Google+ - Aeroklub Praha Letňany
Pilotinfo
Aeroweb.cz - Server pro piloty a zájemce o létání

RYCHLÁ NAVIGACE

Vyzkoušejte řízení letadla | Vyhlídkové lety v Praze | Letecký výcvik v Praze | © 2009-2017 Aeroklub Letňany | Kontakty