K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

czeng

Letiště

Aeroklub Praha / Letiště

Letiště Praha Letňany má striktně oddělenou správu letového provozu a samotnou správu majetku, tedy areálu letiště. Ve všech věcech, které souvisejí s letovým provozem, přílety a odlety, pohybem letadel, se s důvěrou obracejte na provozovatele letiště. Pokud máte zájem podílet se na některém z projektů v rámci celkové revitalizace letiště, do které spadá například výstavba nezbytného zázemí či rekonstrukce toho stávajícího, potom je vaším partnerem majitel letiště.

Majitel letiště

SIT PRAGUE, a.s.

Lannova 2061/8

Praha 1

PSČ 110 00

IČ: 630 78 988

DIČ: CZ63078 988

Provozovatel letiště

Letiště Praha Letňany,s.r.o.

Hůlkova 1075/35

197 00 Praha 9

Jednatel: Petr Kříž

IČ: 246 78 350

DIČ: CZ 246 78 350

 

Petr Kříž

ředitel letiště Praha- Letňany

kontaktní e-mail:  info@letnany-airport.cz

Řídící věž

telefon: 00420 286 581 340

 

Karel Hořínek

Vedoucí a zodpovědný stanoviště AFIS

telefon: 00420 702 004 105

e-mail:   info@letnany-airport.cz

 

Letiště v Praze Letňanech má status veřejného vnitrostátního letiště, respektive neveřejného mezinárodního letiště. Letiště má skvělé dopravní spojení do jakékoliv části Prahy jak automobilem, tak veřejnou dopravou (stanice trasy pražského metra C 300 metrů od letištní plochy).

Při příletech na letiště v Praze Letňanech prosíme dbejte zveřejněných hlukových omezení. Jejich porušení bude provozovatelem letiště sankcionováno!!!

 

Dokumenty AIP

  • Aerodrome chart
  • Textová část
  • Visual operations chart

MAPA

Kde najdete Aeroklub Praha Letňany

NOVINKY Z LETIŠTĚ

Jarní teoretický kurz pro budoucí piloty

Na jaře zahajuje Aeroklub intenzivní kurz teoretické výuky pro budoucí soukromé piloty letounů, lehkých letounů a ultralehkých letadel (PPL, LAPL a ULL), naučte se létat již toto léto!

Kam poletíme letos?

Opět pro naše piloty a žáky chystáme řadu leteckých výletů do zahraničí. Poleťte s námi do Chorvatska na pláž, na rafty, či do jeskyní!

Zkouška omezeného radiotelefonisty

V úterý 4. 4. 2017 pro vás připravujeme zkoušku pro získání průkazu omezeného radiotelefonisty letecké pohyblivé služby v prostorách Aeroklubu Praha Letňany.

Slovinská letiště Senecou a RGčkem

V letošním roce přibyl do leteckého parku Aeroklubu Praha velmi zajímavý a výjimečný stroj - dvoumotorový Piper Seneca II OK-LTB. Takže přeškolení MEP(a) a vymýšlet kam se poletí :-)

Teorie pro budoucí piloty PPL a LAPL

Přijďte již v sobotu 8. října 2016 v 9:00 na zahájení tradiční zimní teoretické výuky pro budoucí soukromé piloty letounů PPL(A), piloty lehkých letounů LAPL(A), piloty kluzáků SPL/LAPL(S) a nově i pro piloty vrtulníků PPL(A)/LAPL(H)

Vyhlídkové lety nad Prahu

Do našeho letadlového parku jsme zařadili dvoumotorový Piper Seneca. Díky němu se s námi můžete vydat na úžasné vyhlídkové lety nad centrem Prahy!

Výlet na rafty do Bovce

Byli jsme se proletět do krásných Julských Alp - naše zážitky jsme sepsali do článku.

POČASÍ V LETŇANECH

Sledujte nás na

Facebook - Aeroklub Praha Letňany YouTube - Aeroklub Praha Letňany Google+ - Aeroklub Praha Letňany
Pilotinfo
Aeroweb.cz - Server pro piloty a zájemce o létání

RYCHLÁ NAVIGACE

Vyzkoušejte řízení letadla | Vyhlídkové lety v Praze | Letecký výcvik v Praze | © 2009-2017 Aeroklub Letňany | Kontakty