K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

czeng

Chci si vyzkoušet řídit letadlo

Aeroklub Praha / Letecký výcvik / Chci si vyzkoušet řídit letadlo

Palubní deska C-172RGZajímá Vás, jestli byste dokázali řídit letadlo? Nejste si jisti, zda byste zvládli pilotní výcvik? Není nic jednoduššího než si vyzkoušet roli pilotního žáka! Během letu se budete pod dohledem zkušeného leteckého instruktora seznamovat se základní pilotáží letounu. Společně s instruktorem si "osaháte" pojíždění s letounem, stoupání a klesání, zatáčky, komunikaci a leteckou navigaci. Budou Vám předvedeny základní účinky kormidel, zjistíte, co máte během letu sledovat a jaká je navigace z výšky několika set metrů.

Co Vás čeká?

Finále na LidoPřed letem projdete pozemní přípravou, kde Vám bude podrobně vysvětlen celý průběh letu, základy aerodynamiky, komunikace, navigace, konstrukce a ovládání letounu. Po provedení předletové přípravy a prohlídky letounu bude následovat samotný let. Během letu je možné natáčet i fotit. Celá akce zabere asi 2 hodiny času, z čehož let, kterému předchází důkladná předletová příprava, trvá 60 minut. Délku letu zle samozřejmě přizpůsobit Vašim možnostem.

  • Tento zážitek je úžasným adrenalinovým dárkem pro Vaše blízké! Zdarma Vám rádi vystavíme dárkový certifikát.
  • Pokud se u nás rozhodnete absolvovat pilotní výcvik, započteme Vám tento let do náletu.

S čím let na zkoušku poletíte?

  • Jednodušší variantou je dvoumístná Cessna C-150/152. Letoun americké výroby vyniká především snadnou pilotáží a vycvičil na celém světě již statisíce pilotů. Letoun je zaměřen především na nízké náklady na výcvik. Pro ty, jenž si chtějí více vyzkoušet radionavigaci je k dispozici Cessna C-172. Větší bratříček Cessny C-150/152 vyniká především rozsáhlým radionavigačním vybavením, lepšími výkony a prostornější kabinou.
  • Kdo  si  chce  vyzkoušet  opravdu  špičkově  vybavené  letadlo,  využije  nabídku  letu  s Cessnou C-172RG nebo Piperem PA-28R Arrow. Jedná se o letadla certifikovaná k letu podle přístrojů, vybavená autopilotem, zatahovacím podvozkem a stavitelnou vrtulí.
  • Pro zájemce o svezení na vícemotorovém letounu nabízíme legendární Piper PA-34-200T Seneca II.
  • Kdo by se však chtěl proletět v opravdové stíhačce, může využít náš špičkový akrobatický Zlín Z-526F. Jedná se o dvoumístné letadlo se sedadly za sebou. Letoun za letu budí dojem, že sedíte ve stíhačce z konce války.
  • Pro budoucí piloty ultralehkých letounů nabízíme možnost si vyzkoušet let v prvotřídním ultralehkém letounu Samba XXL nebo jednodušším Rans Coyote.

Pokud se rozhodnete absolvovat u nás pilotní výcvik, započítáme Vám tento let do náletu!

Ceník:

Cessna 150/152

Cessna 172/172RG

Piper PA-28R

Piper PA-34-200T Seneca

Zlín Z-526F

Samba XXL

Rans Coyote

5.400,-Kč

(pro 1 osobu)

7.500,-Kč

(až pro 3 osoby)

12.400,-Kč

(až pro 5 osob)

9.500,-Kč

(pro 1 osobu)

3.500,-Kč

(pro 1 osobu)

* ceny jsou konečné včetně DPH, v případě čtyř a vícemístných letounů se akce může zúčastnit více osob dohromady.

Lety objednávejte na: vls@akletnany.cz nebo +420 732 175 696

 

Fotogalerie

MAPA

Kde najdete Aeroklub Praha Letňany

NOVINKY Z LETIŠTĚ

Jarní teoretický kurz pro budoucí piloty

Na jaře zahajuje Aeroklub intenzivní kurz teoretické výuky pro budoucí soukromé piloty letounů, lehkých letounů a ultralehkých letadel (PPL, LAPL a ULL), naučte se létat již toto léto!

Kam poletíme letos?

Opět pro naše piloty a žáky chystáme řadu leteckých výletů do zahraničí. Poleťte s námi do Chorvatska na pláž, na rafty, či do jeskyní!

Zkouška omezeného radiotelefonisty

V úterý 4. 4. 2017 pro vás připravujeme zkoušku pro získání průkazu omezeného radiotelefonisty letecké pohyblivé služby v prostorách Aeroklubu Praha Letňany.

Slovinská letiště Senecou a RGčkem

V letošním roce přibyl do leteckého parku Aeroklubu Praha velmi zajímavý a výjimečný stroj - dvoumotorový Piper Seneca II OK-LTB. Takže přeškolení MEP(a) a vymýšlet kam se poletí :-)

Teorie pro budoucí piloty PPL a LAPL

Přijďte již v sobotu 8. října 2016 v 9:00 na zahájení tradiční zimní teoretické výuky pro budoucí soukromé piloty letounů PPL(A), piloty lehkých letounů LAPL(A), piloty kluzáků SPL/LAPL(S) a nově i pro piloty vrtulníků PPL(A)/LAPL(H)

Vyhlídkové lety nad Prahu

Do našeho letadlového parku jsme zařadili dvoumotorový Piper Seneca. Díky němu se s námi můžete vydat na úžasné vyhlídkové lety nad centrem Prahy!

Výlet na rafty do Bovce

Byli jsme se proletět do krásných Julských Alp - naše zážitky jsme sepsali do článku.

POČASÍ V LETŇANECH

Sledujte nás na

Facebook - Aeroklub Praha Letňany YouTube - Aeroklub Praha Letňany Google+ - Aeroklub Praha Letňany
Pilotinfo
Aeroweb.cz - Server pro piloty a zájemce o létání

RYCHLÁ NAVIGACE

Vyzkoušejte řízení letadla | Vyhlídkové lety v Praze | Letecký výcvik v Praze | © 2009-2017 Aeroklub Letňany | Kontakty