K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

czeng

Aeroklub

Aeroklub Praha / Aeroklub

L-200 MoravaKaždá systematicky vykonávaná činnost člověka povznáší. Jak na těle, tak na duchu. O létání to lze tvrdit bez jakékoli nadsázky. Doslova. Pohyb vzduchem, ke kterému člověk původně stvořen nebyl, přináší a klade na nás nemalé nároky. Před ovládnutím létajícího aparátu musíme nejdříve ovládnout sebe. V počátcích letectví převládala při prvních pokusech jednoznačně odvaha nad rozvahou. Věk létajících strojů proti věku lidstva je pouhým zlomkem času a i tuto krátkou etapu lidé využili k poznání, že vzduch ovládnout lze. Po necelých sto letech však již ne bezmeznou odvahou, ale systematickým a cílevědomým učením založeným na poznání našich předků.

V letectví platí obzvláště, že chyby, kterých se dopustili naši předchůdci skýtají obrovský pramen poznání. Už jen proto, že většinu chyb vykonaných ve vzduchu nelze napravit. Proto je dnes správné, že létání učí ti zkušenější, kteří jsou vybaveni potřebným výcvikem a novým adeptům předávají poznatky systémem od jednoduchého ke složitějšímu. K tomu slouží jednotné osnovy výcviku, k tomu každý létající musí splňovat zdravotní kritéria, k tomu každý létající musí neustále udržovat svou schopnost pravidelným náletem a dostatečnou sumou teoretických znalostí. Pak už stačí jen mít k dispozici letadlo, mít k dispozici prostor, odkud lze bezpečně vzlétnout a rovněž mít možnost se bezpečně vrátit na zem.

Aeroklub Praha Letňany 

MAPA

Kde najdete Aeroklub Praha Letňany

NOVINKY Z LETIŠTĚ

Jarní teoretický kurz pro budoucí piloty

Na jaře zahajuje Aeroklub intenzivní kurz teoretické výuky pro budoucí soukromé piloty letounů, lehkých letounů a ultralehkých letadel (PPL, LAPL a ULL), naučte se létat již toto léto!

Kam poletíme letos?

Opět pro naše piloty a žáky chystáme řadu leteckých výletů do zahraničí. Poleťte s námi do Chorvatska na pláž, na rafty, či do jeskyní!

Zkouška omezeného radiotelefonisty

V úterý 4. 4. 2017 pro vás připravujeme zkoušku pro získání průkazu omezeného radiotelefonisty letecké pohyblivé služby v prostorách Aeroklubu Praha Letňany.

Slovinská letiště Senecou a RGčkem

V letošním roce přibyl do leteckého parku Aeroklubu Praha velmi zajímavý a výjimečný stroj - dvoumotorový Piper Seneca II OK-LTB. Takže přeškolení MEP(a) a vymýšlet kam se poletí :-)

Teorie pro budoucí piloty PPL a LAPL

Přijďte již v sobotu 8. října 2016 v 9:00 na zahájení tradiční zimní teoretické výuky pro budoucí soukromé piloty letounů PPL(A), piloty lehkých letounů LAPL(A), piloty kluzáků SPL/LAPL(S) a nově i pro piloty vrtulníků PPL(A)/LAPL(H)

Vyhlídkové lety nad Prahu

Do našeho letadlového parku jsme zařadili dvoumotorový Piper Seneca. Díky němu se s námi můžete vydat na úžasné vyhlídkové lety nad centrem Prahy!

Výlet na rafty do Bovce

Byli jsme se proletět do krásných Julských Alp - naše zážitky jsme sepsali do článku.

POČASÍ V LETŇANECH

Sledujte nás na

Facebook - Aeroklub Praha Letňany YouTube - Aeroklub Praha Letňany Google+ - Aeroklub Praha Letňany
Pilotinfo
Aeroweb.cz - Server pro piloty a zájemce o létání

RYCHLÁ NAVIGACE

Vyzkoušejte řízení letadla | Vyhlídkové lety v Praze | Letecký výcvik v Praze | © 2009-2017 Aeroklub Letňany | Kontakty